Engellere Rağmen Büyük Başarı (Hürhaber) - Matematik Canavarı


REKLAM

26 Temmuz 2013 Cuma

Engellere Rağmen Büyük Başarı (Hürhaber)

Üç ayrı şehir ve okul değişikliği, Fenerköy Ortaokulu 5. Sınıf öğrencinin Parasız Yatılılık ve Bursluluk Sınavı’nda 500 tam puan almasına engel olamadı. Tuana Yıldırım, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından altınla ödüllendirildi. 

Sivas’tan, İstanbul’a, İstanbul’dan ilçemiz Fenerköy’üne gelen ve 5. sınıfa kadar üç okul değiştiren Tuana Yıldırım’ın başarısına hiç bir şey engel olamadı. Okul ve öğretmen değişikliğinin de genelde öğrencilerin başarısını olumsuz etkilediğini biliriz ancak bu anlayışı Tuana azimli çalışması ve elde ettiği sonuçla yıkmayı başardı. Girdiği Parasız Yatılılık ve Bursluluk Sınavı’nda tüm soruları hatasız yanıtladı, 500 tam puan alarak İstanbul sıralamasında 3. ve Türkiye sıralamasında 11. oldu.
Tuana Yıldırım’ı ailesi ve eski okul müdürüyle birlikte dün makamına davet eden İlçe Milli Eğitim Müdürü İkram Kayapınar, öğrencinin başarısını kutladı.

BABA YILDIRIM, ÖĞRETMENLERE TEŞEKKÜR ETTİ
Kayapınar, Fenerköy Ortaokulu’ndan beklenmedik bir başarı elde ettiklerini söyleyerek, öğrenci hakkında baba İsmail Yıldırım ve Eski Okul Müdürü Kürşat Tunç’tan bilgi edindi. Tuana’nın üç okul, dolayısıyla öğretmen ve çevre değiştirmesine rağmen, başarılı olmasını uyum probleminin olmamasına, sorumluluklarını bilen bir çocuk olmasına dikkat çekti ve kendisiyle gurur duyduklarını dile getirdi. Yıldırım, sınavdaki sonuca da hazır olduklarını ve böylesine bir neticeyi beklediklerini ifade ederek kızının eğitiminde katkısı olan öğretmenleri; Kadir Özemir, Serkan Ocak, Furkan Aydın ve Demet Kapısız’a teşekkürlerini iletti.

TUNÇ: OKUL YÖNETİMİ OLARAK TEŞVİKLERDE BULUNDUK
Fenerköy Eski Okul Müdürü Kürşat Tunç da Tuana Yıldırım’ın özverili çalışmalarını yakından takip ettiklerini, bazı teşviklerde bulunarak eksik kaldığı yönlerinin de tamamlaması konusunda destekte bulunduklarını ifade etti. Tunç, ikiz erkek kardeşlerinin de kendisinin yolunda ilerlediklerini açıkladı.
Dershaneye de gittiği öğrenilen Tuana Yıldırım’ın eğitim almasını kolaylaştırmak adına ailesinin ilçe merkezine taşındığı anlaşıldı.

KAYAPINAR: ÜSTÜN BAŞARILAR DİLİYORUZ
İlçe Milli Eğitim Müdürü İkram Kayapınar, öğrencinin velilerine, "Bizler de sizlerle hak sahibi oluyoruz bu durumda. Öğrencimizin başarıyla gururlandık, umarız düzenli çalışmalarını aynı şekilde sürdürür, çünkü bundan sonra çok önemli sorumluluklar edindi. Sizler de ailesi olarak zaten üzerinize düşeni fazlasıyla yapmışsınız. Umarız kızımız iyi bir lise de kazanır, ardından da hedeflediği Tıp eğitimini almaya hak kazanır. Kendisine üstün başarılar diliyoruz.”

TUANA YILDIRIM, ÖDÜLLENDİRİLDİ
İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Tuana Yıldırım altınla ödüllendirildi. Ödülü Silivri Kaymakamı Salih Keser takdim ederek hem öğrenciyi hem de ailesini tebrik etti.

Faydalı Semboller: 
÷ × ½ √ ∞ = ≠ ≤ ≥ ≅ ≈ ~ ⇒ ±  ∈  Δ θ ∴ ∑ ∫ • π -¹ ² ³ ° ( ) [ ] a b ∠   ∟ ´ ´´     || Δ |x-y{ } ∩ ∪ ⊆ ⊂ ⊄ ⊇ ⊃ ⊅ ⊖ |A| Ø  1    
REKLAM